Friday, October 3, 2014

Wzory odzieży w ‚ 50s


W latach pięćdziesiątych odzież była ogólnie bardziej formalne niż jest dzisiaj. W miejscach publicznych mężczyźni nosili garnitury i kapelusze i kobiety nosiły sukienki lub biegła garnitury. Dekady udał się na rosnący wpływ rock-and-roll pomogło pobudzić popularyzacja denim. Elfik z krótkim rękawem lub kręgle koszule były popularne źimowych wśród mężczyzn. Kobiety prawie wyłącznie nosiły sukienki lub spódnice, nawet w domu, i uczennice nie mogły nosić spodnie i spodenki do szkoły.


Drelich


Przed 1950 drelich uznano tkaniny noszone przez klasy robotniczej i więźniów. Wiele poprawczych mundury były wykonane z tkaniny silne. Niektóre nastolatki zaczął sobie denim w latach pięćdziesiątych XX wieku jako akt buntu. Artystów, takich jak Elvis Presley pomógł popularyzacja trend. Wiele szkół zakazana denim lub spodnie denim–wtedy o nazwie rzemiosło–i studentów, którzy nosili je były uważane za kłopoty.


Spódnice pudel


Pudel Spódnice były pełne, okrągły spódnice, długości zwykle połowy łydki, popularne wśród nastoletnich dziewcząt i często noszone z siodła buty i skarpety biały. Pudel spódnicy noszono zazwyczaj z pasa i Halki. Spódnice zazwyczaj miał zwierzęcia, często francuski pudel, haftowane lub appliqued na dole.


Kręgielnia koszulki


Jako casual mężczyźni nosili zazwyczaj sukienka z krótkim rękawem, z kołnierzykiem koszule, zwany także kręgielnia koszulki bo przypominały koszulki, którą nosił kręgle zespołów.


Garnitury


Męskie garnitury w latach pięćdziesiątych XX wieku miał duże ramiona i talii. Spodnie były wygodny w talii, ale kłębił się się na udach, następnie stożkowe trochę na kolanach.


Rękawice i obcasy


Sukienki kobiety w latach pięćdziesiątych XX wieku nosiły rękawiczki i buty na obcasie. Rękawiczki były zazwyczaj biały lub czarny, ale to nie jest rzadkością, aby zobaczyć rękawice, które dopasowane ubranie. Jasne szyfonu chusty były popularne, zbyt–zawiązać na włosy lub zdobią kucyk.


Damskie stroje kąpielowe


Strój kąpielowy dla kobiet w latach pięćdziesiątych był skromny w porównaniu do dzisiejszych standardów. Większość stroje były jednoczęściowe kombinezony. Na dnie nawet raciest dwuczęściowe stroje kąpielowe objęte pępka i szczyty były skromne. Wzory tkaniny były ogólnie kwiatowy.
Source:


http://www.blueprinttowin.com/wzory-odziezy-w-50s.html


The Late News from http://ift.tt/1dkHZFp